aktualności

Biblioteka Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku - 700 m2

6 listopada 2006 został otwarty dla użytkowników nowy Budynek Biblioteki Głównej w Gdańsku. Planowany obiekt ma docelowo pomieścić około 700 tysięczny księgozbiór. Biblioteka posiada ponad 500 miejsc dla czytelników, w tym 170 stanowisk komputerowych. Jest to jeden z większych i nowocześniejszych obiektów bibliotecznych w kraju, w obiekcie zainstalowano najnowocześniejsze rozwiązania informatyczne, dlatego biblioteka zasłużyła na miano budynku „inteligentnego” W obiekcie tym regularnie odbywają się programy telewizyjne np. „Forum Gospodarcze” oraz różnego rodzaju wywiady i konferencje.

Firma PHU Polfloor Bajsarowicz otrzymała zadanie przyklejenia wykładziny igłowanej BURMATEX BRODWAY na powierzchni 700 m². Wcześniej przyklejona wykładzina także tej marki została zniszczona przez zalanie przez zraszacze podczas jednej z audycji telewizyjnych. Firma wykonawcza miała bardzo napięty termin na położenie wykładziny od 18.06-28.06.2007 , dlatego produkt do przyklejania wykładziny musiał być charakteryzować się dużą szybkością klejenia, oraz się tym, że zaraz po rozprowadzeniu można było przyklejać wykładzinę. Ponieważ jest to obiekt użyteczności publicznej, który jest dziennie odwiedzany przez setki osób, zastosowany klej do wykładzin musiał przede wszystkim spełniać aspekty ekologiczne, powinien posiadać dużą wytrzymałość połączenia, być trudnozapalny, szybko osiągać początkową przyczepność oraz mieć przeznaczenie przyklejanie wykładzin igłowanych.

Najodpowiedniejszym do tego zadania klejem okazał się według firmy wykonawczej dyspersyjny klej do wykładzin elastycznych UZIN UZ 57. Ten gotowy do użycia klej stanowi udane połączenie początkowej siły klejenia i wysokiej wytrzymałości końcowej z bezpieczeństwem pracy, jakością powietrza w pomieszczeniu oraz aspektami ekologicznymi. Przed przystąpieniem do układania wykładziny firma wykonawcza musiała usunąć starą wykładzinę. Resztki kleju po zerwaniu starej wykładziny musiały zostać bardzo dobrze zeszlifowane, ubytki w powierzchni podłogi musiały zostać uzupełniane, wybrano do tego celu plastyczną masę naprawczą o bardzo drobnym uziarnieniu UZIN NC 182. Na tak przygotowanej powierzchni można było już układać wykładzinę BURMATEX BROADWAY 4400 przy pomocy UZIN UZ 57. Klej został rozprowadzony na powierzchni przy pomocy packi B2, wydajność na tej powierzchni wyniosła 500 gr./m² .

PHU „ Polfloor” wykonawca wszystkich prac posadzkarskich jest dystrybutorem szerokiej gamy wyrobów wykończenia wnętrz takich jak: wykładziny obiektowe, mineralne sufity podwieszane, drzwi. chemia budowlana. Firma ta ma duże doświadczenie w zakresie kompleksowej obsługi klienta na polskim rynku, wyposaża budynki mieszkalne, obiekty użyteczności publicznej, szpitale, szkoły, hotele i inne. Obiekty referencyjne wykonane przez firmie Polfloor to np. Przychodnia rejonowa w Sycowie, Sala sportowa w Katach Wrocławskich, Gimnazjum w Pisarzowicach.
Siedziba firmy: 58-200 Dzierżoniów, ul. Bat. Chłopskich 19a, www.polfloor.com.pl